Різнобарвна користь овочів та фруктів

Колір плодів залежить від тих речовин, які вони містять, а значить можна стверджувати, що плоди різних кольорів по-різному впливають на організм людини. Серед овочів та фруктів виділяють кілька колірних груп.

Червона група

До неї відносяться помідори, червоний болгарський перець, червоний виноград, кавун, гуава, грейпфрут, редис, а також такі ягоди, як полуниця, малина, журавлина, вишня і т.д. Основними речовинами, що надають плодам червоного кольору, є лікопін і флавоноїди. Лікопін хороший тим, що він сприяє руйнуванню наявних ракових клітин та запобігає появі нових, що допомагає у боротьбі з онкологічними захворюваннями. Крім того, він не руйнується при термічній обробці, що дозволяє вживати такі продукти у відвареному вигляді або приготованими на пару. Флавоноїди, що містяться в плодах червоної групи овочів та фруктів, також сприяють боротьбі з раком, а також благотворно впливають на серце, зір та пам’ять.

Зелена група

До зеленої групи належать спаржа, щавель, шпинат, салат, огірки, броколі, зелена квасоля, зелена цибуля, кріп, петрушка, кабачки, горошок тощо. Зелений колір надає пігмент під назвою хлорофіл. Крім того, в них міститься лютеїн, бета-каротин, фолієва кислота, кальцій і залізо. Регулярне вживання продуктів, що містять ці речовини, є профілактикою захворювань очей, а також допомагає у боротьбі з онкологічними захворюваннями та корисно для імунної системи людини та щитовидної залози.

Синя або фіолетова група кольорів

У цю групу входять фіолетова капуста, фіолетова цибуля, баклажан, ожина, чорниця, синій виноград, слива, тернослив, чорнослив, чорна смородина. Характерне забарвлення таким плодам надають речовини антоціани, які корисні для серця, зменшують ризик розвитку інсультів, покращують пам’ять та координацію, тому дуже корисні для людей похилого віку.

Жовта або помаранчева група

Ця група включає апельсини, абрикоси, моркву, обліпиху, манго, ананас, персики, брукву, жовтий перець, гарбуз. Жовтий колір овочам та фруктам цієї групи надає бета-каротин, який здатний перетворюватися на вітамін А, корисний для шкіри, зору, покращує роботу шлунково-кишкового тракту та сечовивідних шляхів, а також покращує стан органів дихання та заважає розвитку раку легень.