Відпочинок на морі: як уникнути опіків

Цього року любителі пляжного відпочинку готові вибиратися до моря. Насолода від купання в морській воді, піщаних пляжів і шуму прибою не зрівняється ні з чим. Але тривале перебування на сонці загрожує жителям середньої смуги певними небезпеками. Рівна гарна засмага довгий час вважалася в Європі ознакою успіху, здоров’я та сексуальності. Виїжджаючи до моря, жінки нестримно засмагали, не підозрюючи, що безконтрольне перебування на сонці завдасть шкоди організму. Найбільшу небезпеку наражають люди світлошкірого європейського типу, зі світлим волоссям і блакитним, зеленим або сірим очима.

Засмага є результатом діяльності в організмі меланіну. Щоб придбати красивий, рівний відтінок надовго, необхідно тижні за два до поїздки ввести в свій раціон продукти, які посилюють вироблення цього пігменту. Диня, абрикоси та персики багаті бета-каротином, морква багата про-каротином, томати – лікопіном, шпинат – лютеїном. Всі ці продукти насичують організм вітамінами групи В, каротиноїдами та мікроелементами, які знижують ризик появи сонячних опіків, і сприяють рівномірній гарній засмагі, яка збережеться надовго.

Перераховані фрукти та овочі готують організм до перебування на сонці. Корисно почати приймати препарати колагену, оскільки сонячні промені руйнують його і шкіра стає сухою, схильною до подразнень і швидко старіє.

Також подбайте заздалегідь про придбання серії засобів різного ступеня захисту для обличчя та тіла. Вибір фактора захисту залежить від типу шкіри та віку. Дітям до 3-х років і людям старше 40 краще взагалі не перебувати на відкритому сонці. Всім іншим бажано уникати сонячних ванн у період з 11 до 16 години. У цей час сонце особливо агресивне. Вода і пісок посилюють дію ультрафіолету, тому рекомендується постійно перебувати під тентом, тим більше, що засмага, придбана в тіні, більш рівномірна, золотиста і тримається набагато довше.

Наносите сонцезахисні засоби за 20-30 хвилин до прийняття сонячних ванн. За цей час крем вбереться в шкіру, і дія його буде більш тривалою. Для обличчя, шиї та декольте вибирайте максимальний ступінь захисту (не менше 30), особливо у перші дні. Шкіра на цих ділянках найбільш схильна до вікових змін, які викликані впливом ультрафіолету – сухість, пігментація, поява дрібної сіточки зморшок, лущення. Через кілька днів, коли тіло покриється першою засмагою, можна знизити рівень захисту до 10-8 одиниць і додати масло, що закріплює відтінок.

Обов’язково майте при собі засоби після засмаги, що містять антиоксиданти та гіалуронову кислоту. Вони зволожують і живлять шкіру, яка зазнає ультрафіолетового стресу.

Для усунення серйозних сонячних опіків застосовуйте лікарські засоби з пантенолом, які зменшують запалення шкіри та сприяють її регенерації.

Пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих нескладних правил, перебування біля моря та сонячні ванни принесуть справжнє задоволення і не завдадуть шкоди організму.