Ускладнення після видалення зуба мудрості

Видалення нерва зуба – повноцінна операція, після якої можуть виникати неприємні ускладнення. Вони можуть бути викликані як поведінкою пацієнта, і помилками стоматолога. Деякі ускладнення виникають у ході самої операції та контролюються лікарем. Більшість пов’язані з недотриманням його рекомендацій після операції. Розглянемо, що може піти негаразд після видалення зуба.

Альвеоліт

Альвеоліт називають запалення ясен після екстракції на тлі інфікування тканин. Причиною досить часто стає відсутність кров’яного згустку, який може пошкоджуватися при порушенні згортання крові та пошкодженні під час їжі, полоскання рота. Без тромбу рана залишається беззахисною перед зовнішніми факторами, інфекціями.

Основним проявом цього захворювання є біль. У нормі вона є кілька днів і поступово стихає. При альвеоліті вона, навпаки, наростає. Приєднуються та інші симптоми.

Це:

1. Набряк ясен.
2. Почервоніння навколо лунки.
3. Утворення сірого нальоту.
4. Неприємний запах.
5. Виділення із лунки гною.
6. Загальне нездужання, висока температура.

Захворювання пов’язані з порушенням стерильності під час операції. Його провокують бактерії, що знаходяться у ротовій порожнині.

Розвитку захворювання сприяють такі фактори:

1. Хронічні осередки інфекції та їх загострення.
2. Складне видалення, коли відбувається сильне ушкодження тканин.
3. Відсутність у лунці згустку крові.
4. Слабкий імунітет.

Кровотеча

Луночкова кровотеча зустрічається досить часто. Розвивається воно або відразу після операції, або першу добу, і вкрай рідко – через кілька діб.

Основні причини ускладнення:

1. Використання анестезії з адреналіном.
2. Ушкодження лунки під час чищення, їжі, язиком, зубочисткою та іншими сторонніми предметами.
3. Пошкодження судин.
4. Запальний процес у сфері лунки.
5. Різні загальні захворювання.

Парестезія

Це ускладнення трапляється відносно рідко. Основною його причиною є пошкодження нерва безпосередньо під час екстракції третього моляра. Лікування проводиться за допомогою ін’єкційного введення вітамінів групи В, препаратів галантамін і дибазол.