Як вибрати стоматологію і не помилитися?

Відвідування стоматолога у більшості людей твердо асоціюється з болем та неприємними відчуттями. Лише 2% населення не відчувають страху перед зубним лікарем. Тому питання як вибрати стоматологію, де нададуть якісну допомогу та не залишать психологічну травму на все життя дуже актуальне.

Можна звернутися до крихітної клініки, повз яку проходимо щодня. Можна в розкішний стоматологічний центр.

Як вибрати стоматологічну клініку

Перед тим, як визначитися, куди піти лікується, потрібно дізнатися більше про лікувальний заклад. У наші дні ні в кого немає часу, ходити з одного закладу до іншого, щоб уточнити інформацію чи поставити запитання. Пошук розпочинається з Інтернету. Перше, що привертає увагу – це сайт.

Сайт – перший крок у виборі стоматології

Наскільки він інформативний? Якщо на сайті нічого, крім закликів лікуватися у них, немає, значить їм нема чим похвалитися. У центрів з гідною репутацією сайт містить багато інформації. На таких сторінках докладно розповідають про послуги, лікарів, дають поради. Часто на сайті можна залишити заявку на зворотній дзвінок або поспілкуватися з адміністратором у бізнес-чаті. В Інтернеті зручно порівнювати ціни на стоматологічні послуги та кваліфікацію лікарів, визначити яке місце розташування найзручніше. Сайт для клініки не розкіш, а засіб заявити про себе. Інтернет-сторінки допомагають правильно вибрати стоматолога, клініку, ознайомитися з методами лікування.

Що пропонують

Наявність у стоматологічному центрі всього спектру стоматологічних послуг означає, що у разі потреби можна зібрати консиліум, дізнатися думку лікарів інших спеціальностей. Варіанти лікування не лімітуються обмеженими можливостями, а дозволяють вибрати оптимальний. Іноді пацієнт звертається з однією проблемою, а вона виявляється лише індикатором іншої. Зручно, коли всі фахівці працюють разом, це заощаджує час, підвищує точність діагностики.

Як вибрати стоматолога

Перше знайомство з лікарем починається на сайті. Там можна дізнатися про освіту, досвід роботи, кваліфікацію. Особиста зустріч допомагає зрозуміти “ваш” це людина чи ні. Буває, що взаєморозуміння між пацієнтом та лікарем не виникає. У такому разі, дантиста краще змінити. Рівень стресу не перекриє всіх досягнень лікаря. Вибрати лікаря-стоматолога нелегко. Особливу увагу варто приділити процесу безперервної освіти. Нові методики та актуальні технології з’являються щодня. Наявність відомого імені ще не гарантує знайомство з останніми досягненнями та вміння застосовувати їх на практиці. Найкращий дантист – це лікар, який постійно підвищує свою кваліфікацію.

Рівень діагностики

Дороге обладнання стоматології набувають не для того, щоб пустити пил в очі. Від нього залежить точність діагнозу та вибір методу лікування. Це особливо важливо зараз, коли фокус змістився на збереження кожного зуба. Підхід “є сумніви – видаляй” більше не працює. Для того, щоб відновити зуб, потрібна точна картина. Отримати її допомагають апарати для ортопантомограм (ОПТГ), прицільних рентгенівських знімків, комп’ютерна томографія (КТ). Чим складніший випадок, тим детальніше має бути обстеження.

Стратегія

У клініках, що заслуговують на довіру, обов’язково складають індивідуальний план лікування. Це виключає непорозуміння щодо наданих послуг та орієнтує пацієнта за розміром бюджету. Відсутність плану – привід для необґрунтованих платежів та непотрібних процедур. План лікування складають на основі бесіди, візуального та діагностичного обстеження. Професіонал обов’язково розпитає про супутні захворювання, відомі алергії.

Чому так дешево?

Питання ціни зазвичай стоїть на першому плані під час спроби знайти хорошу стоматологію. У медицині такий підхід не зовсім виправданий. Низька вартість послуг повинна швидше насторожити, ніж радувати.